vysnios

Pasėlių būklė ir priežiūros darbai 18-ąją savaitę

2021 05 03

Nors pavasariniai orai labiau primena vėlyvą rudenį, negu gegužės mėnesį, dėl atšalimo ir kai kuriuose rajonuose gana gausiai iškritusio sniego kol kas nerimauti nereikia. Viskas priklausys nuo to, ar pasitvirtins prognozės dėl minusinės temperatūros artimiausiomis naktimis. O kol kas greitai tirpstantis sniegas tolygiai palaistys pasėlius ir žalos jiems nepadarys.

Antras žieminių kviečių tręšimas azoto trąšomis turėtų vykti kitą savaitę, nes jau daugumoje patręšta maždaug 100 kg/ha ir daugiau azoto. Nemažai laukų, kuriuose žieminių kviečių šaknys sunkiai vystosi dėl žemos temperatūros ir naktinių šalnų, todėl augalai blogai maitinasi šaknimis ir kai kurių veislių laukai atrodo gana prastai. Laukuose, kur augalai beveik nesimaitina šaknimis, galima paskatinti augalų ir šaknyno augimą mikroelementinių trąšų LEADER STIMULUS (2 l/ha) pagalba.

Šiuo metu žieminiai kviečiai daugumoje laukų yra krūmijimosi pabaigoje – bamblėjimo pradžioje (BBCH 30) augimo stadijoje. Taigi, dabar – augimo reguliatorių naudojimo laikas. Ligų išplitimo dėl šalto oro kol kas nematyti. Augalų stiebų skaičius daugumoje laukų, kur pasėlis tolygus, pakankamas: 7 – 10 milijonų/ha. Nemažai laukų su labai išretėjusiais plotais, kurie mažins bendrą derlingumą, todėl planuojant pilną azotinį tręšimą, būtina tai įvertinti skaičiuojant lauko derlingumą ir bendrą tręšimo kiekį.

Žieminiai rapsai per praėjusią savaitę mažai paaugo, vešlesniuose pasėliuose pradėjo augti šoniniai stiebai. Azotu rapsai jau patręšti pilnai, tačiau daugelyje laukų dar antrą kartą nepurkšta boro trąšomis – ūkininkai laukia kol atsivers pagrindinio stiebo žiedynas ir reikės purkšti insekticidu. Tai praktiškai paskutinis purškimas ir trąšomis per lapus. Kartu su insekticidu MOSPILAN bei mikrolementinėsmi trąšomis LEADER BOR (1 l/ha) rekomenduojame purkšti LEADER STIMULUS  (2 l/ha) + LEADER MG+NS (10 l/ha) arba magnio sulfato (5 kg/ha) trąšų mišinį.  Toks purškimas turėtų būti atliekamas šią arba kitą savaitę.