vysnios

„Agrochemos“ lauko dienos: puikus oras ir daug naudingų praktinių patarimų bei aktualios informacijos

2021 05 20

Nors permainingus šio pavasario orus išties sunku prognozuoti, visose trejose „Agrochemos“ lauko dienose – Šakių r., Panevėžio r., Kretingos r. – gausiai susirinkusiems ūkininkams ir žemės ūkio specialistams šypsojosi sėkmė ir vaiskiai švietė šilta saulė. Kai myli tai, ką darai – ir gamta tavo pusėje.

„Agrochemos“ specialistai džiaugėsi galimybe po pertraukos vėl gyvai susitikti ir pabendrauti su daugiau kaip 200 ūkininkų, į „Agrochemos“ lauko dienas atvykusių iš įvairių apskričių, besidomėjusių, kokia žieminių kviečių ir rapsų pasėlių būklė, kokie pagrindiniai priežiūros darbai vyraujant vėsiems pavasario darbams, kokios veislės vertos dėmesio.

Lauko dienose „Agrochemos“ Produktų vadovas ir mikroelementinių trąšų specialistas Pranas Puidokas aptarė darbus, kurie jau atlikti žieminių kviečių ir rapsų pasėliuose, ir kuriuos dar reikės padaryti iki derliaus nuėmimo. P. Puidokas pasidžiaugė, kad ūkininkai atsakingai renkasi azoto tręšimo normas, naudoja iki 180 kg azoto normą hektarui ir nepertręšia augalų.

Ūkininkai ir renginio svečiai galėjo gyvai lauke palyginti skirtingas „Agrochemos“ siūlomas žieminių kviečių veisles: „Aurelius“, „Hondia“, „Fenomen“, „Tobak“ taip pat pamatyti kaip puikiai auga hibridiniai „InV1024” ir „DK Expedient“ rapsai.

Pristatydamas mikroelementines trąšas, skirtas kviečiams, P. Puidokas išskyrė „Lyderis Amino plius“ kaip ypač naudingas kviečių grūdų kokybei gerinti bei „Leader Super“, „Leader Stimulus“, „Leader Cereals“, kurios spartina augalų vystymąsi, didina augalų atsparumą ligoms bei nepalankioms gamtinėms sąlygoms. Rapsų derliaus kokybei gerinti „Agrochemos“ specialistas rekomendavo mikroelementines trąšas „Leader Rapeseed“, taip pat skystąsias NPK trąšas su siera, boru ir amino rūgštimis „Leader Stimulus“, kurios ypač padeda apsaugoti augalus nuo streso. Rapso grūdų aliejingumui padidinti P. Puidokas rekomendavo „Lyderis Amino plius“.

P. Puidokas taip pat pristatė „Agrochemos“ išskirtinius produktus – skystąsias azoto trąšas „Lyderis“ su siera – Lyderis N27+S6 ir Lyderis N30+S2,5, iškart paruoštas naudoti.

Tuo tarpu „Agrochemos“ augalų apsaugos priemonių specialistas Mantas Mačėnas pasidalijo augimo reguliatorių naudojimo strategijomis bei rekomendacijomis, kada ir kokius herbicidus ir fungicidus palankiausia naudoti.  Vienas iš patarimų – nenaudoti to paties herbicido metai iš metų – produktus geriau keisti, nes piktžolės pripranta prie to paties produkto ir tampa atsparesnės. M. Mačėnas pabrėžė, jog geriausiai kylant klausimams ar abejojant dėl vienų ar kitų produktų ar jų normų – kreiptis į patyrusius „Agrochemos“ agronomus.

Paklaustas, ką šiuo metu geriausiai naudoti, Mantas rekomendavo herbicidą „Mustang Forte“, kuris skirtas sudygusioms dviskiltėms piktžolėms naikinti žieminiuose ir vasariniuose kviečiuose, žieminiuose ir vasariniuose miežiuose, kvietrugiuose, rugiuose ir avižose. Ūkininkams buvo priminta, kad šį herbicidą galima naudoti tik tuose pasėliuose, kurie netaps priešsėliu pupoms ir žirniams, nes produktas turi apribojimų kitais metais augantiems augalams. Taip pat pristatytas ir sisteminio veikimo herbicidas „Broadway Star“, kuris skirtas sudygusioms vienskiltėms ir dviskiltėms piktžolėms naikinti. Išskirtos herbicido stipriosios savybės bei praktiniai produkto panaudojimo patarimai.

Norint sulaukti kuo geresnio kviečių derliaus, specialistas ūkininkams rekomendavo purškimus atlikti laiku. T1 purškimui, kuris atliekamas iki BBCH 32 tarpsnio, pristatyti fungicidai „Input“, „Falcon Forte“ ir „BalayaFlexPack“. T2 purškimui, kuris atliekamas iki BBCH 39 tarpsnio, specialistas rekomendavo rinktis plataus spektro fungicidus – „Ascra Xpro“, „Variano Xpro“, „Revytrex“. Rapsų lauke M. Mačėnas pabrėžė, kad paskutinis likęs darbas – žydint rapsams  panaudoti kontaktinį insekticidą, skirtą žieminių rapsų apsaugai nuo rapsinių žiedinukų, ankštarinių paslėptastraublių kartu su fungicidu „Propulse“, skirto rapso apsaugai nuo sklerotinio puvinio.

„Agrochemos“ sėklų skyriaus vadovas Andrius Krivickas aprodė ir pristatė skirtingų kokybinių klasių ir brandos žieminių kviečių savybes, jų skirtumus, augimo ypatumus, sėjos normas, jų laikus  ir atskleidė, kokio derliaus galima tikėtis iš kiekvienos veislės.

Štai prancūziška veislė „Fenomen“ yra lyderė pagal populiarumą tarp „Agrochemos“ klientų. Tai maistinės klasės žieminių kviečių veislė, atspari išgulimui, vidutinės brandos, išskirianti aukštu derlingumu. Antra tarp populiariausių žieminių kviečių veislių – „Tobak“, pasižyminti geru žiemkentiškumu bei puikiu atsparumu ligoms.

Ūkininkai taip pat galėjo gyvai susipažinti su austriška, ankstyvos brandos veisle „Aurelius“, kuri yra itin pakanti sausrai, neišranki – tinka, auginti visuose dirvožemiuose ir regionuose. Taip pat, pasak A. Krivicko, žieminių kviečių veislė „Hondia“ priskiriama prie klasikinių, dirvai neišrankių veislių, toleruojanti Ph disbalansą dirvožemyje,  išskiriančių aukštu derlingumu bei sėklos vienodumu.

Susirinkusiems ūkininkams aprodydamas žieminių rapsų „Inv1024“ laukus A. Krivickas džiaugėsi, kad tai neabejotinai viena populiariausių veislių Lietuvoje – sakoma, kad ja apsodinta beveik kas dešimtas hektaras sertifikuotų rapsų laukų Lietuvoje. Didelis, stabilus derlingumas net ir nepalankiomis klimato sąlygomis – tai tik kelios „Inv1024“ veislės, kurios ambasadorė Lietuvoje – „Agrochema“, išskirtinės savybės.

Pasakodamas apie dar vieną žieminių rapsų veislę – „Kicker“, A. Krivickas išskyrė greitą šios veislės sėklų sudygimą, greitą vystymąsi dėl itin stiprios šaknų sistemos. Dėl to ši veislė gali būti sodinama ir vėliau nei įprasta.

Lauko dienų metu taip pat buvo pristatyta „Agrochemos“ 2021 metų Lojalumo programa klientams bei naujai sukurtas savitarnos portalas, kuriame klientai gali matyti sukauptus lojalumo taškus, specialiai jiems skirtus pasiūlymus, užsakymus ir mokėjimus bei kitą aktualią informaciją.

Atsisveikindami ūkininkai dėkojo už aktualią informaciją bei patarimus ir išskubėjo pasinaudodami geru oru atlikti ūkyje dar laukiančius darbus. Tuo tarpu geromis emocijomis pasikrovę „Agrochemos“ specialistai grįžo prie savo darbų – toliau ieškoti geriausių sprendimų, kad klientų ūkiai augtų ir klestėtų.

Akimirkos iš „Agrochemos“ lauko dienų galerijoje.

Lauko_dienos_Agrochema_1
Lauko_dienos_Agrochema_2
Lauko_dienos_Agrochema_3
Lauko_dienos_Agrochema_4
Lauko_dienos_Agrochema_5
Lauko_dienos_Agrochema_6
Lauko_dienos_Agrochema_7
Lauko_dienos_Agrochema_8
Lauko_dienos_Agrochema_9
Lauko_dienos_Agrochema_10
Lauko_dienos_Agrochema_11
Lauko_dienos_Agrochema_12
Lauko_dienos_Agrochema_13
Lauko_dienos_Agrochema_14
Lauko_dienos_Agrochema_15
Lauko_dienos_Agrochema_16